Dlaczego 17,33% maturzystów nie zda matury z matematyki 2021?

.

Czy wiesz, że w 2020 roku matury nie zdało 26,049% osób przystępujących do egzaminu?

W przypadku matematyki ten wynik był najsłabszy, niestety aż 21% osób nie udało się osiągnąć progu 30%. Średnio, od 2015 roku, 17,33% osób nie zdawało właśnie z tego przedmiotu. Statystycznie, w najbliższym roku zapewne będzie podobnie, czyli co 5, co 6 osoba polegnie w potyczkach z matematyką.

Czy da się z tym coś zrobić?

Oczywiście, że tak! Ale nie oczekuj, że to się samo stanie. Jeśli matematyka to nie jest Twoja mocna strona, to nie odkładaj przygotowań na ostatnia chwilę.. Zaplanuj swój sukces! Matura podstawowa z matematyki to nie poziom nagrody Nobla czy też doktoratu z analizy matematycznej. Tak jak w wielu dziedzinach życia, często gdy zaczynasz coś robić wszystko wydaje się zawiłe i niejasne oraz nie widać jasnego końca i celu. Tu jest inaczej, cel jest jasno określony – zdać MATURĘ – i to jak najlepiej, a końcem podróży jest egzamin w maju. 

Maturzysto!

Jeśli:

 • MATURA  z matematyki, to jedna z Twoich bolączek maturalnych
 • Chciałbyś mieć zaliczoną matematykę i poczuć, że wreszcie masz to za sobą i spokojnie aplikować na studia
 • Musisz zdać maturę  z matematyki, a zapomniałeś już większości rzeczy, których się nauczyłeś w liceum lub technikum
 • Rozwiązywanie zadań pod presją czasu mocno Cię stresuje i potrafisz pomylić się przy najprostszych zadaniach
 • Odczuwasz strach na samą myśl o tym, że możesz nie poradzić sobie z  maturą z matematyki i zawieść siebie i rodziców
 • Nie masz pojęcia od czego zacząć się uczyć, a ilość materiału Cię przytłacza
 • Nie lubisz matematyki i jesteś wściekły, że musisz ją zdawać
 • Chcesz aby ktoś krok po kroku poprowadził Cię w nauce i wskazał, co musisz opanować

Koniecznie czytaj dalej!

Tylko pomyśl… Jak bardzo zmieniłoby się Twoje życie, gdybym pokazał Ci techniki oraz dał materiały, dzięki którym przygotujesz się do  matury  szybciej niż do tej pory to robiłeś. ZNACZNIE szybciej!

Ale:

 • Zapomnij o tym, że efekty przyjdą za pstryknięciem palców, w trymiga.  Z matematyka jest jak ze sportem, musisz wykonać odpowiednią ilość dobrze dobranych ćwiczeń, aby zobaczyć efekty. 
 • Ćwiczenia musisz wykonywać regularnie i sumiennie, bez skrótów i przeskoków.
 • Musisz stosować odpowiedni system nauki – bardzo ważne jest, aby podczas nauki korzystać z 3 zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku. Jeżeli coś tylko usłyszysz, to zapomnisz, jeśli usłyszysz i zobaczysz, zostanie na jakiś czas w głowie, jeśli zobaczysz, usłyszysz i wykonasz samodzielnie, to zrozumiesz i zapamiętasz na długo.
 • Musisz przygotować sobie dobrze dobrane otoczenie do nauki: musisz usunąć wokół siebie wszelkie dystraktory, czyli rzeczy, które Cię dekoncentrują, warto zrobić porządek na biurku, wylogować facebooka, wyciszyć telefon i wiele innych.

Wiem, że na ten moment możesz jeszcze być nieco sceptyczny, ale za chwilę pokażę Ci przykłady osób, które kompletnie nie radziły sobie z matematyką, ledwo co zaliczały kartkówki i sprawdziany, a po zastosowaniu mojej formuły bez problemu zaliczyły maturę.

Wiem, że jesteś mocno zajęty …

Albo tak jak ja nie jesteś zbyt cierpliwą osobą. Jednak mówię bardzo poważnie: przeczytanie tego artykułu może mieć ogromny wpływ na całe Twoje życie. Mam nadzieję, że znajdziesz trochę czasu, aby przeczytać to, co napisałem dokładnie i do końca.

Poświęć dosłownie 5 minut

Nazywam się Piotr Ciupak i prowadzę według wielu najlepszy polski kanał matematyczny na YouTube pod nazwą “Akademia Matematyki Piotra Ciupaka“. Pozwól, że podzielę się z Tobą kilkoma faktami:

 • Kanał „Akademia Matematyki Piotra Ciupaka” obserwuje ponad 45 000 osób
 • Fanpage obserwuje ponad 56 000 osób
 • Nagrania na youtube obejrzano ponad 13 milionów razy
 

Lata doświadczeń w dydaktyce i nauczaniu pozwoliły mi opracować metody, które wielu osobom wręcz ratują życie, przynajmniej w temacie edukacji.

Stworzyłem videokurs online ponieważ nie wyrabiałem się z indywidualną współpracą z uczniami. Mam zbyt dużo chętnych, a moja doba ma cały czas tylko 24 godziny.

Dlatego całą swoją najlepszą wiedzę postanowiłem nagrać i dostarczyć maturzystom z całej Polski (na co dzień mieszkam i pracuję w Warszawie).

Być może korzystałeś już z jakichś moich przykładowych lekcji jeszcze na kanale na Youtube. Słynę z tego, że tłumaczę krok po kroku i pokazuję co z czym i jak się je.

Moim celem było zawsze przekazanie wiedzy w sposób jasny, prosty i klarowny – często wręcz “jak krowie na rowie”.. I wiesz co? TO DZIAŁA! To naprawdę działa! 

Mam do Ciebie jedno pytanie:

Czy zdajesz maturę tylko dlatego, że musisz?

Niech zgadnę:

Czy często spędzałeś wiele godzin w szkole i dochodziłeś do wniosku, że nic się nie nauczyłeś?

Często nauczyciel leciał z materiałem, a Ty jak zgubiłeś wątek w jednym miejscu nie byłeś w stanie dalej zrozumieć o co chodzi?

Nie lubisz samodzielnie uczyć się z podręcznika, bo siadasz i zasypiasz nad tym, co jest tam napisane? (jeśli w ogóle zmusisz się do tego, żeby siąść do książek)

Prawdopodobnie, jak bardzo dużo osób, które muszą zdać maturę z matematyki, zapomniałeś już większość materiału, który był wcześniej w liceum? Tymczasem zegar tyka…  

Do matury zostało kilka miesięcy..

 Jeśli nie zabierzesz się za to we właściwy sposób już dzisiaj, prawdopodobnie oblejesz maturę, zawiedziesz rodziców, będzie Ci wstyd i zamiast cieszyć się studiami stracisz rok czasu do kolejnej matury w maju.

Ale jest jeden problem. Powtarzając wszystko w tradycyjny sposób…

Możesz stracić czas na powtarzanie zbędnego materiału..

Jest tego zbyt dużo, podręcznik są czasami chaotyczne, wprowadzają niepotrzebny bałagan i przytłaczają swoją objętością.. Doskonale pewnie znasz to uczucie, gdy spojrzysz na podręczniki z 2 klas liceum lub 3 klas technikum, sama ich objetość przytłacza, prawda? Musisz się skupić na tym, co jest w podstawie programowej, na kluczowych tematach i zagadnieniach, które pozwolą Ci osiągnąć satysfakcjonujący wynik na maturze bez większego stresu. 

Dlatego przygotowałem coś, co rozwiąże Twoje problemy

Przestudiowałem mnóstwo materiałów na temat matematyki i efektywnej nauki. Przerabiałem książki, arkusze maturalne, materiały video i kursy online. Wyciągnąłem z nich samą esencję i stworzyłem zestaw najskuteczniejszych strategii. Wiem, że kurs, który przygotowałem daje świetne rezultaty, dlatego…

Mogę dać Ci gwarancję zdanej matury!

Naprawdę.. Zaraz się przekonasz.

Musisz wiedzieć o kilku rzeczach:

Fakt 1: Istnieją zadania maturalne, które pojawiają się bardzo często – warto je umieć.

Fakt 2: Jeśli poświęcisz kilka- kilkanaście tygodni, możesz bez problemu opanować to, co zapewni Ci dobrze zdaną maturę, bez stresu. Mam wiele udokumentowanych przypadków osób, które po kilku tygodniach nauki podnosiły swój poziom maturalny z około 20% w okolice 60-70%. Moja rekordzistka, w 5 tygodni poprawiła swój wynik z 22% na 86%!

Fakt 3: Nawet jeśli nienawidzisz matmy, masz ogromne szanse na poprawienie swoich wyników, kluczowa jest praca na odpowiednio ułożonym i wyselekcjonowanym materiale.

Fakt 4: Muszę to powiedzieć! Nie jestem Panem Kleksem i nie naleję Ci wiedzy do głowy, nie jesteśmy też w Matriksie i nie ma niebieskiej i czerwonej pigułki z wiedzą z matematyki. Fakt jest taki, że musisz siąść na tyłku i przerobić materiały przeze mnie przygotowane. Musisz po prostu zastosować moją formułę nauki. 

Ale spokojnie, to nie jest noszenie worków z cementem! Otrzymasz dobrze opracowany i przystępny materiał video, który zmieni Twoje nastawienie do matematyki. Wyobraź sobie, siadasz wieczorem z herbatą przed monitorem, wyciągasz zeszyt na notatki i rozpoczynasz seans video z daną lekcją. Jeśli czegoś nie zrozumiesz cofasz nagranie do momentu, w którym zgubiłeś wątek, prawda, że przyjemna perspektywa? Tysiące osób woli taki sposób własnej nauki niż marnowanie czasu w klasie, w której często nie ma warunków do słuchania i uczenia się. Znasz to? 

Jestem przekonany, że ten system zadziała nawet na największego lenia i nieuka (takich uczniów też miałem).  Stwierdziłem, że skoro te metody tak bardzo pomogły moim uczniom, to trzymanie ich „pod kluczem”…

Jest wręcz przestępstwem!

To “system” nauki matematyki, który sprawia, że poświęcając połowę tego samego czasu osiągniesz ZDECYDOWANIE LEPSZE wyniki.   

Mam Dla Ciebie Coś Specjalnego! Coś Co Poprowadzi Cię Do Zdanej Matury w MAJU 2021

Przygotowałem specjalny VIDEO kurs maturalny, esencje tego co musisz umieć, wszystko ładnie zgromadzone w jednym miejscu. Znajdziesz w nim opracowane WSZYSTKIE działy maturalne, na przykład:

 • Stereometria – czyli geometria przestrzenna Wszelkie zadania z graniastosłupów, ostrosłupów, stożków, walców, kul itd. Musisz wiedzieć, że co roku za ten typ zadań jest nawet 16% punktów do zdobycia, czy możesz sobie pozwolić, aby tego nie umieć?
 • Geometria analityczna – czyli geometria w ukladzie współrzędnych. Wszelkie zadania, gdzie trzeba zaznaczać w układzie współrzędnych i wyliczać różne długości,odległości, pola, równania prostych itd. Można zdobyć do 14%.
 • Geometria płaszczyzny – wszelkie trójkąty, romby, równoległoboki, koła i inne figury na płaszczyźnie. Pola, obwody, wzajemne położenie, podobieństwa itd. Można zdobyć do 16%.
 • Rachunek prawdopodobieństwa i kombinatoryka – Czyli wszelkie zadania, gdzie pojawia się fraza: “Oblicz prawdopodobieństwo..?” , ” Ile jest możliwości..?”, ” Na ile sposobów..?” itd. (do10%)
 • Jak liczyć zadania typu wykaż, że? – wszelkie dowody, wykazywanie, pokazywanie, itd. (do 8%)
 • Statystyka – liczenie mediany, dominanty, wartości średniej, odchylenie standardowe, wariancję itp. (do 4%)
 • Ciąg geometryczny – wyznaczanie ilorazu, sumy, wyrazu ogólnego, własność 3 kolejnych elementów, wskazywanie dowolnego elementu ciagu, wnioskowanie na podstawie dwóch informacji o ciagu i wiele innych. (do 8%)
 • Ciąg arytmetyczny – obliczanie różnicy, sumy, wyrazu n-tego, własność 3 kolejnych elementów, tworzenie układów równań na podstawie 2 informacji, badanie monotoniczności i wiele innych. (do 8%)
 • Trygonometria – definicje dla kąta ostrego i rozwartego, wzory redukcyjne w pierwszej i drugiej ćwiartce, przekształcenia, własności, zadania i wiele innych. (do 12%)
 • Logarytmy – definicja, działania na logarytmach, zamiana podstaw, dodawanie i odejmowanie, potęgowanie z logarytmem, czyli jak radzić sobie z wszelkimi zadaniami gdzie wystepuje słowo logarytm.(do 4%)
 • Funkcja wykładnicza – prawa działań na potęgach, własności, wykresy, przekształcenia, zadania i wiele innych.  (do 8%)
 • Funkcja wymierna – wyznaczanie dziedziny, dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie ułamków algebraicznych, proporcjonalność odwrotna, wykresy, zadania i wiele innych. ( do 6%)
 • Funkcja kwadratowa – to, co tygryski lubią najbardziej: delta, miejsca zerowe, wykresy, postać ogólna, iloczynowa i kanoniczna, własnoci funkcji, nierówność kwadratowa, zadania i wiele innych. (do 14%)
 • Funkcja liniowa – miejsce zerowe, punkt przecięcia osi OY, równoległość, prostopadłość, symetralna, funkcja przechodząca przez 2 punkty, kąt nachylenia funkcji do osi OX, postac ogólna i kierunkowa, zadania i wiele innych. (do 12%)

Ponadto otrzymasz szereg bonusów!

 • Bonus#1 – Moje pewniaki maturalne na 2020, czyli zadania, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przed maturą. Pewniaki publikuję 2-3 dni przed maturą.
 • Bonus #2 – Arkusze maturalne .
 • Bonus #3 – Prędkość średnia – średnia harmoniczna – typowe zadania z układem równań wymiernych, które wielu osobom sprawiają problemy.
 • Bonus #4 – Zadania typu „rzeka i motorówka” – zadanie, które jest niebezpieczne, a może się pojawić!
 • Bonus #5 – Przesunięcia wykresu funkcji – czyli jak dokonywać translacji funkcji o zadany wektor, bardzo dużo osób myli przesunięcia poziome!
 • Bonus #6 – Skala podobieństwa – zadania z wykorzystaniem skali podobieństwa, skali podobieństwa pól oraz skali podobieństwa objętości.
 • Bonus #7 – Równanie okręgu – Jak liczyć zadania gdy podane jest równanie okręgu w postaci kanonicznej lub ogólnej?(poziom rozszerzony, fakultatywnie na podstawie).
 • Bonus #8 – Wartość bezwzględna – sprytny sposób na zadania z wartością bezwzgledną.
 • Bonus #9 – Zamiana ułamka okresowego na ułamek zwykły – prosta sprawa, a wiele osób nie umie. 
 • Bonus #10 – Zbiory i przedziały liczbowe – wyznaczanie sumy, różnicy, części wspólnej zbiorów.
 • Bonus #11 – Pierwiastki – prawa działań na pierwiastkach i zadania. 

Bonus 12 – Gwarancja zdanej matury

 • Słuchaj, jestem przekonany o tym, iż niniejszy kurs zapewni Ci spokojnie zdaną maturę, a nawet dużo, dużo więcej. Dlatego uważam, że spokojnie mogę zagwarantować Ci zdanie matury, jeśli, w co wątpię, z jakichś przyczyn powinęłaby Ci się noga, otrzymasz ode mnie całkowity zwrot pieniędzy. Pasuje Ci ta opcja?:)

Zobacz co o współpracy ze mną mówią i piszą uczniowie (pisownia jest oryginalna)