5.67. W sklepie są wafle waniliowe po 4 zł za kilogram i czekoladowe po 6 zł za kilogram. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli Ile wafli każdego rodzaju powinien zmieszać, aby otrzymać 20 kg mieszanki? w cenie 5,50 zł za kilogram.

5.67. W sklepie są wafle waniliowe po 4 zł za kilogram i czekoladowe po 6 zł za kilogram. Sprzedawca chce zrobić mieszankę tych wafli Ile wafli każdego rodzaju powinien zmieszać, aby otrzymać 20 kg mieszanki? w cenie 5,50 zł za kilogram.