3.19. Grupa pięciolatków z przedszkola z okazji Dnia Matki zaprosiła swoje mamy na przedstawienie, w których wystąpią jako skrzaty, mające czapki w trzech kolo- rach: czerwonym, niebieskim i zielonym. Liczbę osób mających czapkę w danym kolorze przedstawia tabela poniżej. Czapka czerwona Czapka niebieska Czapka zielona Dziewczynki Chłopcy 7 3 4 6 2 3 lle jest możliwości wyboru pary- dziewczynka, chłopiec, w której: a) obie osoby mają czapkę w takim samym kolorze b) co najmniej jedna osoba ma czerwoną czapkę?