...

4.45. Z klasy IV e liczącej 25 osób wybieramy losowo: a) trzyosobową delegacje na uroczystość szkolną, b) kolejno trzy osoby, do wykonania trzech różnych zadań. Opisz symbolicznie zdarzeń elementarnych obu doświadczeń losowych I w każdym przypadku wyznacz liczbę wszystkich zdarzeń elementarnych. Opisz przestrzeń zdarzeń elementarnych dla następującego doświadczenia lasowego: a) losowanie jednocześnie czterech z grupy złożonej z osób A, B, C, D, E, F, 4. Rachunek prawdopodobieństwa 77 b) losowanie grupy 5 osób z drużyny, składającej się z 9 osób W obu przypadkach podaj liczbę zdarzeń elementarnych.

Zobacz!